Aktywny wyjazd w Gorce

Aktywne spędzanie wolnego czasu w okresie urlopowym to coraz bardziej popularna forma rozrywki i nie ma w tym zupełnie nic dziwnego, w końcu dzięki temu o wiele lepiej znosimy powrót do rzeczywistości i codziennej pracy. Jak mówi wiele osób, lenistwo i relaks to uzależniające używki, z których później bardzo trudno jest się wydostać, a jeśli już nam się uda, to lepiej do nich w ogóle nie wracać. Jest w tym dużo prawdy, więc czasem lepiej zdecydować się na teren górski i urlop od błogiego lenistwa. Doskonałym wyborem będą takie okolice jak Gorce, czyli pasmo górskie znajdujące się w Beskidzie Zachodnim. Nie jest to popularny kurort turystyczny, taki jak spotykamy chociażby w Zakopanem, więc nie ma tu tłumów turystów i masy sztucznych atrakcji, jednak znajdziemy to, czego każdy z nas powinien szukać w czasie urlopu, czyli połączenie z naturą i piękne widoki, których nie doświadczymy w żadnym innym miejscu na świecie.

Przed wyjazdem pierwszym krokiem powinno być szukanie takich elementów jak baza noclegowa, a ta w tym miejscu nie jest bardzo rozbudowana, jednak na wysokim poziomie, więc nie musimy się martwić, że coś zepsuje nasz wyjazd, tworząc duży dyskomfort. Wystarczy wpisać hasło ‚ wolne noclegi Gorce’ w wyszukiwarkę stron internetowych, żeby znaleźć dużą ilość ciekawych ofert, które rozsiane są praktycznie w każdym kierunku od pasma Gorce, które przecież jest miejscem docelowym wyjazdu.

Warto zapoznać się z kilkoma ciekawostkami, które pozwolą nam na aktywny wypoczynek, czyli chociażby z informacją, jakie szczyty znajdują się w okolicy i na co możemy konkretnie liczyć. Grzbietów znajdziemy 7, a największym z nich jest Turbacz, o wysokości 1310 m, a mimo wszystko może sprawić każdemu spacerującemu ogromną przyjemność. Biorąc pod uwagę, że rozsądna będzie wspinaczka co drugi dzień, spokojnie znajdziemy tu rozrywki przynajmniej na dwa tygodnie pobytu, bez konieczności wydawania dużej ilości pieniędzy, jak to bywa w popularnych kurortach turystycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *