Centrum Nauki Kopernik

Centrum Nauki Kopernik działa w obecnej siedzibie przy ulicy Wybrzeże Kościuszkowskie 20 na warszawskim Powiślu od 2010 roku Jest to największa tego typu instytucja w Polsce i jedna z największych w Europie. Do CNK można dojechać autobusami oraz II linią metra – przystanek Centrum Nauki Kopernik. Ponadto przy centrum mieści się parking samochodowy.

Budynek centrum jest pięknie położony przy samym brzegu Wisły, otoczony urokliwymi skwerami, niedaleko Biblioteki Uniwersyteckiej Uniwersytetu Warszawskiego. Podstawowym elementem działalności Centrum Nauki Kopernik są wystawy stałe, które składają się z sześciu galerii stałych. Spośród wszystkich galerii ogromnym zainteresowaniem zwiedzających cieszy się Teatr Robotyczny, pierwszy na świecie teatr, w którym występują roboty – humanoidalni artyści. Teatr Robotyczny stanowi element galerii pt. Korzenie Cywilizacji i ma na celu przybliżenie odwiedzającym zagadnień dotyczących zarówno nauk ścisłych jak i humanistycznych. Warta polecenia jest też przeznaczona dla najmłodszych galeria Bzzz!, gdzie najmłodsi poznają tajniki przyrody. Poza centrum wystawowym, w którym znajdują się m.in. wystawy stałe, na terenie CNK znajduje się planetarium „Niebo Kopernika”, gdzie można nie tylko podziwiać gwieździste niebo, ale również oglądać filmy i brać udział, dzięki odrobinie wyobraźni, w innych gwiezdnych przygodach i podróżach. Wrażenia potęguje zastosowanie nowoczesnych rozwiązań technicznych, w tym ekranu sferycznego, który sprawia, iż widz ma wrażenie, że jest otoczony przez wyświetlany obraz.

Wśród niezliczonej ilości atrakcji, które oferuje nam CNK czasu na zwiedzanie zawsze będzie zbyt mało. Po zobaczeniu wszystkich atrakcji możemy udać się do znajdującego się w CNK Bistro Wiem, gdzie w przystępnej cenie możemy zjeść danie obiadowe lub deser. W centrum jest również sklepik Science Store, w którym możemy kupić m.in. gry, zestawy do doświadczeń, łamigłówki i książki, produkty z logo CNK oraz maskotki, kubki, koszulki i inne gadżety związane z centrum.

Odwiedzający CNK spoza Warszawy mogą znaleźć miejsca noclegowe (meteor-turystyka.pl/noclegi,warszawa,0.html) w śródmieściu Warszawy, skąd na Powiśle jest niedaleko. Baza noclegowa w centrum Warszawy jest bogata i każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Osoby, które nie chcą mieszkać w samym centrum miasta, mogą odwiedzać Centrum Nauki Kopernik dzięki środkom komunikacji miejskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *