Co się dzieje w Mrągowie?

Jest pewien okres w życiu Mrągowa kiedy odbywa się tu impreza za imprezą. Przyciąga to młodzież, a mrągowskie noclegi pękają w szwach. Nie ma się zatem co dziwić, że miasteczko z taką liczbą mieszkańców jest rozsławione na całą Polskę. Można tylko się zastanowić i przeanalizować inne miasta o podobnej powierzchni – kto kiedykolwiek słyszał o Świdniku? W Mrągowie mieszka duża liczba studentów, dlatego też liczne festiwale i imprezy muzyczne to tutaj standard. W końcu wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa.

Miasto w pełnym okresie koncertowym staje się kurortem a sam Piknik Country jest rozsławiony na całą Polskę od wielu lat. Mamy tutaj możliwość bawienia się przy występach artystów z całej Polski i Europy. Nie jest to jednak zwykły koncert czy festiwal, ma on swój niepowtarzalny charakter – country. Mamy tu jednak przekrój przez najróżniejsze gatunki muzyczne, odnajdą się tu nawet fani hip hopu. Kiedy miał miejsce pierwszy festiwal i dlaczego stał się tak popularny? Pierwszy Piknik Country miał miejsce prawie 40 lat temu, jednak w okresie PRL-u nie można było prezentować wszystkich utworów i nie mogli występować niektórzy niewygodni politycznie artyści. Jednak to sprawiło, że w artystach i organizatorach festiwalu powoli narastał bunt przeciwko systemowi i sama impreza nabrała charakteru muzyki buntowniczej, sprzeciwiającej się systemowi i ówczesnej polityce.

Piknik w Mrągowie to dziś symbol walki z cenzurą i systemem dzięki artyzmowi i muzyce. Miejsce, czyli Jezioro Czos jest idealne na tego rodzaju imprezę. Obecnie festiwal odbywa się w dużym amfiteatrze wybudowanym na początku lat osiemdziesiątych. Fenomenem tej imprezy jest to, że przez wiele lat została ona niezmieniona. Obowiązują na niej te same zasady i klimat bez zbytnich udziwnień i sztucznych ulepszeń. Prosta i świetna zabawa przy najlepszej muzyce. Prócz Pikniku w miasteczku odbywają się również liczne kabaretony i miejskie noce kabaretowe. W tych dniach do Mrągowa przyjeżdża kilkanaście tysięcy turystów, a samo miasto promuje się na całą Polskę. Moc atrakcji i najlepsza muzyka to cechy charakterystyczne tego miejsca – miejsca dla każdego i dla całej rodziny. Każdy czuje się tu dobrze i ma okazję świetnie się bawić i zobaczyć na żywo największe gwiazdy poleskiej i zagranicznej muzyki. Przed każdą imprezą warto zarezerwować nocleg wcześniej. Kwatery, noclegi czy domki w Mrągowie są zwykle zajęte przed każdą większą imprezą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *