Dla kogo urlop w Poddąbiu?

Poddąbie to miejscowość, która może pochwalić się bezpośrednim dostępem do Morza Bałtyckiego. Do tej wsi prowadzi czterokilometrowa droga położona w samym centrum lasu. Na co dzień miejscowość ta zamieszkiwana jest jedynie przez osiem rodzin, co stanowi tylko dwadzieścia cztery osoby. Jednak w okresie wakacyjnym liczba osób przebywających na terenach Poddąbia znacznie wzrasta.

Oferowane przez Poddąbie noclegi dla turystów są bardzo zróżnicowane, dlatego z pewnością każdy wczasowicz znajdzie dla siebie odpowiednie zakwaterowanie. Funkcjonują tutaj domki gościnne, w których panuje bardzo rodzinna atmosfera, dlatego też bardzo często goście wracają z przyjemnością do tego samego, sprawdzonego już miejsca. Domki gościnne poza noclegami, zapewniają również całkowite wyżywienie oraz dostęp do altanek z grillami oraz boisk do siatkówki oraz piłki nożnej. Poddąbie to bardzo wyjątkowa wioska. Nie tylko ze względu na tak mała liczbę mieszkańców. Jest to drugie miejsce w Polsce, co do ilości godzin dostępności światła słonecznego. Liczba godzin, w czasie których wioska może korzystać ze słońca wynosi tysiąc sześćset szesnaście. Morskie, rześkie powietrze nasycone cennym jodem sprawia, że miejsce to jest bardzo często odwiedzane przez osoby ze schorzeniami układy sercowo – naczyniowego i oddechowego, takimi jak stany pozawałowe, astma czy przewlekłe obturacyjne zapalenie płuc.

W Poddąbiu znajdziemy również lokale gastronomiczne, wśród nich jest jeden bar, jedna karczma, jedna lodziarnia oraz jedna smażalnia ryb. Wieś posiada ponadto aż pięć sklepów, w których możemy zaopatrzyć się w produkty spożywcze. Poddąbie zachwyca odwiedzających przede wszystkim niezwykłą przyrodą. Piękna, spokojna plaża zachęca do beztroskiego wypoczynku i relaksu. Plaża ta nie jest strzeżona, jednak poziom morza przy wybrzeżu nie sięga dużych głębokości. Wieś Poddąbie zlokalizowana jest na terenie gminy Ustka, do której również bardzo chętnie przyjeżdżają turyści w sezonie letnim. Poddąbie to idealne miejsce dla osób szukających spokoju, świeżego powietrza, ciszy i pięknych widoków. Jest to wymarzone miejsce dla młodych rodziców z małymi dziećmi, którzy mogą odpocząć od miejskiego zgiełku i hałasu. W Poddąbiu znajduje się również plac zabaw, który przystosowany jest dla dzieci w różnym wieku. Szeroka, piaszczysta plaża również jest świetnym miejscem do zabawy z najmłodszymi, ale przede wszystkim jest miejscem, które jest bardzo bezpieczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *