Dni Rybaka w Sztutowie

Jest coś dobrego w przyjemnie grzejącym słońcu, zapachu wody i dotyku piasku pod stopami. Wszystkie te elementy składają się na doskonałą scenerię dla chwili odpoczynku i relaksu, która pozwoli nam chociaż na moment uciec od zwykłych trosk dnia codziennego. Jednakże, nie bez przyczyny mówi się, że lepsze jest wrogiem dobrego, a od chwili relaksu lepszych jest kilka, a konkretnie trzy dni, na które zaplanować możemy masę atrakcji.

Sceneria do naszej ucieczki może zaś być dodatkowo urozmaicona dobrą zabawą, do której warto dodać odrobinę festynowego klimatu okraszonego celebracją. O czym dokładnie mowa?

W gminie Sztutowo w dniach od 27 do 29 czerwca są organizowane Dni Rybaka i wbrew temu, co sugeruje nazwa, nie tylko rybacy mogą świętować. Jakie więc atrakcje czekają na mieszkańców i turystów, którzy dadzą się skusić niesamowitemu klimatowi tego miejsca? Turystom zainteresowanym pogłębianiem swojej wiedzy, z zacięciem do szkutnictwa, a także miłośnikom etnografii, z pewnością przypadnie do gustu fakt, że pierwszego dnia Muzeum Zalewu Wiślanego udostępnia swoje zbiory za darmo. W zbiorach muzeum znajdują się między innymi takie perełki jak oryginalny warsztat szkutniczy oraz dziesięciometrowy barkas pochodzący z lat 60. ubiegłego wieku. Oglądając wystawę będziemy mogli przekonać się na własne oczy jakich narzędzi i technik używano w dawnych czasach do połowu ryb.

Fani siatkówki plażowej będą mieli okazję obejrzeć mecze eliminacyjne XX ogólnopolskiego turnieju piłki plażowej, w którym nagrodą jest puchar starosty Nowodworskiego. Nie zabraknie także stoisk, na których głodni będą mogli nasycić swój apetyt. Podczas zajadania się potrawami regionalnymi będzie można przenieść się nieco w czasie, słuchając legend regionalnych.

Najmłodsi uczestnicy zabawy również nie będą mogli narzekać na nudę. Muzeum Zalewu Wiślanego w trakcie trwania Dni Rybaka oferuje warsztaty szkutnicze i powroźnicze. Jeżeli jednak nasza pociecha nie ma zacięcia wędkarskiego, a zapach ryby jej nie w smak, również nie ma czym się martwić. W końcu żaden porządny festyn nie może się obejść bez gier, zabaw i konkursów przeznaczonych dla najmłodszych.

Wieczorem będziemy mogli wysłuchać koncertu szant, po którym będzie okazja żeby zakręcić się na parkiecie. Zakończenie pierwszego dnia zabawy jest planowane z wielkim hukiem, a mianowicie pokazem sztucznych ogni. Zabawa z pewnością zapowiada się przednia, a powyższy opis dotyczy jedynie pierwszego dnia planowanej imprezy. Trzeba przyznać, że Sztutowo ma rozmach i potrafi zapewnić rozrywkę nie tylko swoim mieszkańcom, ale także odwiedzającym go turystom. Oczywiście jak na dobrego gospodarza przystało, nie przegoni swoich gości kiedy już światła zgasną, ale zapewni dogodne miejsce do snu po wyczerpującym dniu pełnym atrakcji. Takiego wydarzenia nie można przegapić!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *