Lesko – tu nie można się nudzić

Lesko znane jest przede wszystkim amatorom sportów na świeżym powietrzu. Znajduje się ono w sprzyjających do tego okolicznościach przyrody. Położone jest w województwie podkarpackim na prawym brzegu Sanu, a na dodatek na pograniczu Bieszczadów i Pogórza Przemyskiego. Turyści tłumnie przybywają do miasta o każdej porze roku, bowiem zawsze znajdą tu wiele ciekawych atrakcji.

W okresie wiosenno-letnim oblężenie przeżywają szlaki piesze i trasy rowerowe. Te drugie należą do osi szlaków bieszczadzkich o nazwie Zielony Rower. Ich charakterystyką jest nastawienie na rekreację przyrodniczo-kulturową. Przygotowane i specjalnie oznakowane zostały trasy po drodze utwardzonej o średniej długości przejazdu 45km, a także 20 kilometrowe trasy terenowe. Wszystkie one wiodą po malowniczych okolicach miasta i oprowadzają po najciekawszych zakątkach. Dla piechurów natomiast poleca się wycieczkę do skałek w Lesku i Hoczwi. W Bieszczadach, za przyzwoleniem górskiej turystyki jeździeckiej (PTTK), powstało około 500km tras turystyki konnej. To w tym miejscu rozpoczyna się i kończy karpacki szlak konny, biegnący przez całe polskie Karpaty, aż po Beskid Żywiecki. Dodatkowo organizowane są tu takie imprezy cykliczne jak: przepęd bydła, czyli 150 krów, pikniki country, wędrówki dyliżansami, rajdy traperskie oraz zawody WKKB. Można się tu również wybrać na szkolenia przodowników górskiej turystyki jeździeckiej. Dla tych, co lubią okolice podziwiać z lotu ptaka są paralotnie i szybowce. Można wybrać się na lot z pilotem, oczywiście po wcześniejszym umówieniu. Wszystkie potrzebne do tego informacje znajdują się na oficjalnej stronie miasta. Lesko to także miasto sportów zimowych, do których zalicza się narciarstwo oraz Speed Riding. Do tego pierwszego służy wyciąg narciarski oraz ośrodek sportów zimowych. Natomiast ten drugi sport jest zarezerwowany dla amatorów mocnych wrażeń. Połączenie narciarstwa z paralotniarstwem daje wiele możliwości w zjazdach, ale trzeba być dobrze do tego przygotowanym.

Jak widać w tym mieście nie można się nudzić, ponieważ wystarczy tylko odrobina chęci, by aktywnie spędzić czas. Jednak zanim się przyjedzie do podkarpackiego, to trzeba zapoznać się z bazą noclegową (www.meteor-turystyka.pl/noclegi,lesko,0.html). Najlepiej już w domu wpisać w wyszukiwarkę hasło: "noclegi Lesko" i dokonać rezerwacji w wybranym obiekcie. Do dyspozycji odwiedzających są między innymi hotele, prywatne kwatery, pensjonaty, gospodarstwa agroturystyczne, a także ośrodki wypoczynkowe, domki całoroczne i pole namiotowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *