Międzywodzie – atrakcje

Międzywodzie to miejscowość idealna na spędzenie wakacji. Oferta tego miejsca i całej okolicy pod względem turystycznym jest jedną z najbogatszych w Polsce. Znajdziemy tu praktycznie wszystko. Miejsca do biernego wypoczynku, do aktywnych czynności, do zwiedzania, podziwiania przyrody i podwyższenia poziomu adrenaliny. Jest to miejsce kompletne. Baza noclegowa tego miejsca jest bardzo dobra – znajdziemy tutaj wszystko, co nas interesuje i na każdą kieszeń (noclegi Międzywodzia w meteorze). Od najbardziej luksusowych hoteli aż po ośrodki wypoczynkowe w niższych cenach. Jednak standard w każdym z tych miejsc jest bardzo wysoki.

Oczywiście jak przystało na miejscowość nadmorską znajduje się tu piękna plaża nad Morzem Bałtyckim. Jest ona szeroka, piaszczysta a co najważniejsze bardzo zadbana i oczywiście strzeżona. Od miasta oddzielają plażę wydmy. Na jednej z nich położony jest taras widokowy wraz z restauracją. Jest to bardzo chętnie wybierane przez turystów miejsce na wypicie kawy czy zjedzenie lodów z rodziną, a przy okazji popatrzenie na cudowny krajobraz okolicy. Zadowoleni będą również ci, którzy kochają sporty wodne. Przy okolicznym Zalewie Kamieńskim działa szkoła windsurfingu i kitesurfingu. Oferuje ona swoje usługi zarówno doświadczonym, jak i kompletnie nowym klientom, którzy pierwszy raz w życiu chcą spróbować swoich sił z deską i latawcem na wodzie. Przy szkole działa również wypożyczalnia sprzętu wodnego, gdzie możemy wypożyczyć wszystko co jest potrzebne do uprawiania windsurfingu.

Charakterystycznym punktem dla wyspy Wolin jest Woliński Park Narodowy. Jest to jeden z najpiękniejszych parków narodowych w Polsce, a zawdzięcza to swoim krajobrazom. Największe wrażenie robią prawie 100 metrowe klify nadmorskie. Poza tym znajdziemy tu rezerwat żubra oraz orła bielika. Żyją tu także inne ptaki, a jest ich około 230 gatunków, z czego większość znajduje się pod ochroną. Znakomitym pomysłem może być również skorzystanie z sieci ścieżek rowerowych i pieszych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *