O wiosce Rusinowo

Niewielka wioska Rusinowa, mimo iż od bałtyckiego brzegu dzieli ją prawie 2 km, jest bardzo chętnie wybierana na urlop, głównie przez osoby, które podczas wypoczynku chcą się wyciszyć. Na urlop tutaj decydują się także rodziny z małymi dziećmi, dla których najważniejsze jest bezpieczeństwo, zakochane pary szukające intymności, czy seniorzy, którzy chcą odpocząć w ciszy i spokoju.

Rusinowo jest wioską bardzo kameralną, dopiero od kilku lat rozwijającą się jako letnisko i poszerzającą bazę noclegową – więcej szczegółów. W jej zabudowie można wyraźnie rozróżnić dwie jej części – starszą i nowszą. Starsza część, położona od 1,5 do 2 km od morza, to budowa dostosowana do rolniczej działalności, gdyż to właśnie uprawianie ziemi było przez wiele lat głównym źródłem dochodu mieszkańców Rusinowa. Dlatego jeśli będziemy chcieli tu wynająć pokój, najwięcej znajdziemy tu ofert wczasów w agroturystyce. Część nowsza, leżąca bliżej morza, bo w odległości ok. 600-800 metrów, to zabudowa typowa dla miejscowości wypoczynkowej – znajdziemy tu liczne domki letniskowe, domy gościnne czy wille. Nie ma tu jednak olbrzymich ośrodków wczasowych, wielopiętrowych hoteli, dyskotek, barów, czy straganów z „unikatowymi” pamiątkami. Dzięki temu, nawet w szczycie sezonu w Rusinowie jest cicho i spokojnie. Aby sprostać wymaganiom przybywającym do Rusinowa turystów, w wiosce powstało jedynie kilka nowych sklepów, punktów gastronomicznych, a także sezonowych stołówek, które serwują wczasowiczom pyszne obiady.

Rusinowo jest miejscem idealnym na spokojne plażowanie, budowanie zamków z piasku, czy długie spacery morskim brzegiem. Plaża tu jest wyjątkowo szeroka, powietrze czyste, a pas lasu sosnowego, który oddziela wieś od morza, wzbogaca powietrze w lecznicze olejki eteryczne. Wszystko to sprawia, że wczasy w Rusinowie są zawsze udane, a urlopowicze wracają z nich wypoczęci i zadowoleni.

One thought on “O wiosce Rusinowo

  1. Oaza spokoju. Fakt, że do plaży trochę daleko, ale my wzięliśmy ze sobą rowery, więc wakacje były aktywne. Mało rodzin z dziećmi, co dla nas było plusem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *