Port morski w Darłowie oraz inne atrakcje w miejscowości

Port w Darłowie to port nadmorski położony nad Bałtykiem, na jego południowym wybrzeżu, które znane jest jako Wybrzeże Słowińskie. Dokładniej znajduje się on w ujściu rzeki Wieprzy, w województwie zachodniopomorskim. Został on ustanowiony w 1965 roku. Port ten jest najbardziej znany z powodu realizowanych tam przez Koszalińską Żeglugę Pasażerską regularnych letnich rejsów na duńską wyspę Bornholm. Rejsy te odbywają się codziennie. Warto skorzystać z zarezerwowania kwatery w Darłowie i wybrać się na dłuższą wycieczkę.

Poza tym możliwość przepłynięcia się promem jest wspaniałą przygodą samą w sobie. Koniecznie trzeba coś takiego przeżyć. Jest oczywiście możliwość wypłynięcia i powrotu tego samego dnia. Promy wypływają latem codziennie o godzinie 7 rano, a wracają do Polski na godzinę 22. Odliczając czas potrzebny na przepłynięcie w obie strony (łącznie jest to około 8 godzin) zostaje nam jeszcze prawie 6 godzin, które możemy spędzić zwiedzając tę malowniczą duńską wyspę. To wspaniała okazja, by zarazem spędzić wakacje w Polsce i za granicą.

Poza tym port w Darłowie jest również bardzo znanym portem handlowym i rybackim. Rocznie przeładowuje się tutaj ogromne ilości ładunków masowych – od kilku do nawet kilkunastu ton. Jako, że jest to również znany port rybacki, mamy tutaj wspaniałą możliwość zakupu świeżej ryby prosto z kutra. Jest to miejsce znane głównie z połowu bałtyckiego dorsza. Możemy zatem się tu rozkoszować wszystkim tym, czego oczekujemy nad morzem.

Darłowo, oprócz portu słynie również z przepięknego śródmieścia, z zachowanym, typowo średniowiecznym układem miasta z rynkiem stanowiącym jego centralną i główną część. Kiedyś miasto było ogrodzone murami obronnymi z basztami i bramami. Do dzisiaj zachowała się tylko jedna brama miejska – nazywana Bramą Wysoką. Warto również zobaczyć tutaj barokowy ratusz, przebudowany w 1725 roku, w którym obecnie mieści się siedziba władz miasta. Przed ratuszem znajduje się zaś zabytkowa fontanna z posągiem rybaka, która została wybudowana w 1919 roku. Oczywiście nie można także pominąć jedynego w Polsce nadmorskiego gotyckiego zamku czyli Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *