Schronisko Na Stogu Izerskim

Świeradów-Zdrój jest świetną bazą wypadową dla wszystkich miłośników chodzenia po górach oraz zwiedzania starych zabytkowych budynków. To właśnie tutaj odkryć można tajemnicę miasta oraz poznać legendy i historię zawiązaną z danymi atrakcjami.

Jedną z najchętniej odwiedzanych jest Schronisko na Stogu Izerskim. Powstało ono 24 października 1924 roku i było kiedyś ulubionym miejscem kuracjuszy. Dziś jest symbolem miasta. Znajdujący się poniżej szczytu ośrodek posiada około pięćdziesiąt miejsc noclegowych. Jest to jeden z najpopularniejszych obiektów wypoczynkowych, z których korzystają turyści. Jego urokiem i cechą, która przyciąga tyle osób jest przede wszystkim lokalizacja oraz historia miejsca.

Przepiękne widoki jakie rozciągają się z okien schroniska zapadają w pamięci na całe życie. Taki widok o poranku jest marzeniem większości polaków. Jeden budynek położony prawie na szczycie daje pozytywną energię na resztę dnia. Z tego miejsca wszystko jest możliwe. W oddali podziwiać można Grzbiet Kamienicki, zachodnią część Karkonoszy oraz Dolinę Kwisy. Najlepszy okres do zwiedzania okolicy jest wczesną wiosną, kiedy to lasy świerkowe oraz piękną zieleń można podziwiać ze szczytu gór. Schronisko jest czynne dla gości siedem dni w tygodniu na okrągło, czyli dwadzieścia cztery godziny na dobę. Świeradów-Zdrój jest urokliwym miejscem dla ludzi, którzy w szczególności chcą odpocząć od hałasu wielkich miast. Tutaj każdy się wyciszy i znajdzie w sobie harmonię, która ukoi zmysły oraz ciało. Kilkudniowy pobyt szczególnie na szczycie w schronisku na Stogu Izerskim sprawi, iż każda osoba wróci zrelaksowana, odprężona i przede wszystkim zadowolona z wypadu do tej malowniczej miejscowości. Wszyscy Ci, którzy preferują nocleg w mieście, Świerardów-Zdrój oferuje dość rozbudowaną ofertę miejsc noclegowych, natomiast dzięki całorocznej kolejce gondolowej można codziennie przemierzać szczyty gór i cieszyć się tutejszą przyrodą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *