Wakacje w Jurgowie – czy warto?

Jurgów to przyjemna wieś województwa małopolskiego, położona w gminie Bukowina Tatrzańska. Malownicza okolica dostarcza przyjeżdżającym tutaj wczasowiczom wiele pięknych widoków oraz sporo atrakcji turystycznych. Jurgów znajdziemy na południu Polski, w regionie historycznym Spisz. Jest doskonale umiejscowiony nad brzegiem Białki. Rozpościera się stąd cudowny widok na Tatry. Niepozorna wieś zaskoczy nas przyjemnym klimatem, ciszą i spokojem oraz mnóstwem ciekawych miejsc w okolicy. W Jurgowie z pewnością odpoczniemy i nabierzemy sił podczas wakacji. Jakie noclegi Jurgów może nam zaproponować?

Wieś ma charakter turystyczno- wypoczynkowy. Znajdziemy tutaj wiele ciekawych obiektów, położonych w malowniczym otoczeniu. Mamy okazję podziwiać piękną panoramę gór każdego dnia. W Jurgowie znajdziemy przyjazne ośrodki wypoczynkowe oraz pensjonaty. W miejscowości funkcjonują również hotele. Możemy zdecydować się na pobyt w pokoju gościnnym lub domku letniskowym. Jurgów posiada także wiele gospodarstw agroturystycznych w swojej bazie noclegowej. Z pewnością każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Pobyt będzie pełen relaksu i beztroski. Wakacyjne noclegi w Jurgowie bez wątpienia przypadną nam do gustu.

Kościół św. Sebastiana Męczennika i Matki Boskiej Różańcowej jest zabytkiem należącym do Szlaku Architektury Drewnianej. Świątynia powstała w 1675 roku, wybudowana przez miejscowych cieśli. Zwróćmy uwagę na ciekawą konstrukcję zrębową ścian budynku. Dach świątyni pokryto gontem. W środku możemy podziwiać piękną rokokową polichromię. Uwagę przyciągają niewątpliwie bogate zdobienia roślinne i geometryczne. Powstała ona w 1813 roku. W skład wyposażenia wchodzą także: rzeźby św. Piotra i Pawła, figurka Matki Boskiej Różańcowej oraz figura św. Mikołaja. Ambona oraz konfesjonał to także ciekawe elementy. Niewątpliwie warto odwiedzić to miejsce.

Bukowina Tatrzańska to wieś podhalańska, która znajduje się tylko 3 km od Jurgowa. Nasza wakacyjna miejscowość może być doskonałą bazą wypadową do okolicznych ciekawych miejsc. W Bukowinie Tatrzańskiej znajdziemy między innymi Dom Ludowy. Obiekt jest jedną z największych budowli drewnianych w Polsce. Każdego roku odbywa się tutaj ogólnopolski festiwal- Sabałowe Bajanie. Wydarzenie ma miejsce zwykle latem. Jedną z atrakcji imprezy jest Sabałowa Noc. Warto wziąć udział w tym wydarzeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *