Wysowa-Zdrój – uzdrowiska Małopolski

Osoby chcące spędzić urlop w miejscu, w którym można postawić zarówno na zwiedzanie interesujących obiektów, jak i na aktywny wypoczynek powinny wybrać się do leżącej w Małopolsce Wysowej Zdroju. Ta uzdrowiskowa miejscowość cieszy się popularnością nie tylko wśród kuracjuszy, a ilość atrakcji przyciąga tam turystów z różnych rejonów Polski.

Jak większość miejscowości nastawionych na przyjmowanie dużej ilości turystów Wysowa Zdrój może poszczycić się dużą bazą noclegową. Turyści mogą znaleźć zakwaterowanie, które będzie im odpowiadało zarówno pod względem lokalizacji, jak również komfortu czy ceny. Noclegi w Wysowej Zdroju nie należą do najdroższych – część obiektów udostępnia pokoje już za 20 zł za dobę [noclegi Wysowa w meteorze].

W tej położonej w Beskidzie Niskim miejscowość można zobaczyć wiele interesujących miejsc. Jednym z nich jest drewniana cerkiew św. Michała, która powstała w XVIII wieku w miejscu, gdzie wcześniej stała inna świątynia, jednak w czasie jednej z walk na terenie miejscowości cerkiew spłonęła. Wewnątrz drewnianego budynku na największą uwagę zasługuje ikonostas, a także malowidła, które powstały na początku XX wieku. Innym wartym uwagi obiektem jest znajdujący się bezpośrednio przy cerkwi krzyż prawosławny mający upamiętniać przyjęcie chrztu przez Ruś Kijowską. Na kamiennym krzyżu widnieje informacja kiedy odbył się chrzest (988 r.), zobaczyć można także wizerunek ówczesnego władcy – księcia Włodzimierza wraz z żoną Anną.

Każdy turysta spędzający w Wysowej Zdroju choćby kilka dni powinien koniecznie udać się na spacer do tamtejszego Parku Zdrojowego – alejki, z których można podziwiać górskie krajobrazy oraz pijalnia wody znajdująca się na terenie parku, sprawiają że codziennie przechadza się tamtędy spora ilość wczasowiczów oraz kuracjuszy. Rzecz jasna pobyt w Wysowej Zdroju może zostać urozmaicony za sprawą obiektów umożliwiających aktywny wypoczynek na terenie miejscowości. Oczywiście w okolicy znajdują się trasy turystyczne przystosowane do potrzeb piechurów oraz osób preferujących raczej jazdę na rowerze. Warto jednak wspomnieć, że na terenie uzdrowiska dzieci mogą skorzystać z atrakcji miejscowego parku linowego przygotowanego specjalnie z myślą o nich. Trasy znajdujące się terenie parku są bezpieczne i w pełni przystosowane do możliwości najmłodszych turystów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *