Zaniemyśl latem

Potencjalnych celów podróży jest mnóstwo. Biura podróży kuszą zdjęciami pięknych gór i plaż, a ludzie często zapominają o tym, że Polska wakacyjna nie ogranicza się tylko do północy i południa. Niewiele jest osób, które zdają sobie sprawę z piękna wręcz ukrytego w pozostałych regionach. Tymczasem jest taka gmina otoczona jeziorami, która chętnie zachwyci i pozwoli przeżyć prawdziwy, niezmącony niczym relaks. Mowa tu o Zaniemyślu. Niepozornym i nieznanym szerszej publiczności wycieczkowej miasteczku w południowej Wielkopolsce. Nie jest to miejscowość rozbudowana, jest raczej cicha i spokojna. Nie wita co roku tłumów rozwrzeszczanych turystów. Wita przyjezdnych, którzy chcą się wyciszyć i pobyć z naturą. Długo można by opowiadać o zaletach, krótko o wadach. Ale najlepszym sposobem na przekonanie się o tym, jaki jest Zaniemyśl, jest wynajęcie małego domku letniskowego gdzieś niedaleko brzegu Jeziora Raczyńskiego, albo pokój w pensjonacie. Wybór jest spory, bo baza noclegowa w zaniemyskiej gminie przygotowana jest dla różnych osób, które chcą odwiedzić te piękne rejony.

Okolica bogata jest w historię, której pomniki można znaleźć na każdym kroku. Czy to wchodząc do jednego z kościołów, czy to składając hołd pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich. Możliwości spędzania aktywnego czasu jest mnóstwo. Łatwo znaleźć oznakowane szlaki turystyczne dla pieszych i rowerzystów, prowadzące przez piękne lasy i brzegi jezior. Popularne są też sporty wodne, na szczęście nie trzeba mieć swojego sprzętu, funkcjonuje tam kilka wypożyczalni.

Niezaprzeczalną atrakcją jest wyspa położona na środku Jeziora Raczyńskiego, z którą wiąże się pewna lokalna legenda. Na niej wybudowany został przez jednego z dawnych szlachciców domek, który do dziś pozostaje atrakcją turystyczną. Obok znajduje się już kilka bardziej współczesnych nieruchomości jak sklepiki, czy pensjonaty oferujące noclegi. Zaniemyśl z pewnością ma do zaoferowania jeszcze więcej. Odkrywanie go jest czystą przyjemnością, nie tylko ze względu na świeże powietrze, ale i słodką nutkę tajemnicy, jaka zdaje się w nim wisieć. Jakby tego było mało, pod koniec lipca każdego roku gwiazdy z całej Polski (m. in. Krzysztof Krawczyk, Perfect, Blue Cafe czy Ich Troje) zapraszane są do wzięcia udziału w imprezie plenerowej pod szyldem „Zaniemyskich Bitew Morskich”. Zapewnia to na pewno niepowtarzalną okazję do tego, żeby odwiedzić miejscowość właśnie wtedy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *