Zimowe szaleństwo w górach

Jesień mija, powietrze staje się coraz chłodniejsze, aż w końcu temperatura spada poniżej zera. Wtedy ze starych pudeł wyciągamy ciepłe swetry, czapki i szaliki, aby ogrzać nasze ciało w te mroźne dni i noce. Jednak, gdy spadną pierwsze płatki śniegu,ogarnia nas szczęście i motywacja do zorganizowania zimowego urlopu. Gdzie wybrać się w tym roku? Oto kilka propozycji.

Białka Tatrzańska

Białka Tatrzańska to niewielka wieś turystyczna leżąca u podnóża Tart, która stanowi jedną z najpopularniejszych górskich miejscowości w Polsce. To czym przyciąga do siebie masę turystów to rozwinięta sieć turystyczna, dzięki której miłośnicy sportów zimowych mogą poszaleć na stokach narciarskich, ogrzać się przy kominku w góralskiej chacie z bali i zjeść oscypka z grilla z żurawiną w regionalnej karczmie. Co roku w okresie zimowym Białka przyjmuje tysiące turystów pod swoje dachy i nic w tym dziwnego, piękne walory, panorama na Tatry i góralski klimat sprawiają, iż ludzie byli, są i będą wierni tej miejscowości. Ponadto wielość atrakcji jakie przygotowane zostały dla gości wprawia w osłupienie potwierdzając fakt, iż nie da się tutaj nudzić.

Warto jednak pamiętać o wcześniejszej rezerwacji noclegów w Białce Tatrzańskiej (http://meteor-turystyka.pl/noclegi,bialka-tatrzanska,0.html), ponieważ ze względu na duże zainteresowanie, często bywa tak, iż w szczególności w okresie Świąt Bożego Narodzenia, Sylwestra i Ferii zimowych wszystko jest wynajęte.

Korbielów Pilsko

Korbielów to mała lecz malownicza wieś turystyczna leżąca w województwie śląskim (https://pl.wikipedia.org/wiki/Wojewodztwo_Slaskie), która pod względem turystycznym zajmuje drugie miejsce na naszej liście najlepszych kurortów górskich. Znajdująca się tam stacja narciarska gwarantuje duży wybór i różnorodność tras dla narciarzy i snowboardzistów. Góra Pilsko to niesamowita frajda dla aktywnych. Z wysokości ponad 1500 m. n.p.m można wybrać dowolną trasę pod indywidualne potrzeby, kwalifikacje oraz umiejętności. W ofercie znajdziecie, aż cztery wyciągi krzesełkowe, trzy wyciągi orczykowe oraz jeden talerzykowy. Ponadto na stoku znajduje się dziewięć punktów gastronomicznych, które zlokalizowane są w dogodnych miejscach na wszystkich trasach.

Duszniki–Zdrój, Zielenic

Duszniki-Zdrój to urocze miasto znajdujące się w województwie dolnośląskim. Jego najatrakcyjniejsza część w okresie zimowym stanowi Zieleniec, a dokładnie Zieleniec Ski Arena. To właśnie dzięki tej stacji narciarskiej od wielu lat turyści z zamiłowaniem odwiedzają to miejsce, korzystając z różnorodnej oferty i wspaniałych widoków jakie podziwiać można z wysokości ponad 1000 m. n.p.m. W ofercie znajdziecie aż trzydzieści wyciągów narciarskich, zróżnicowane trasy dopasowane zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych narciarzy, snowpark, i wiele punktów gastronomiczno-widokowych znajdujących się na szczytach gór.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *